تاثیر معدل کنکور ۱۴۰۴ برای دانش آموزای دوازدهمی و فارغ التحصیلانی که هدف قبولی در رشته های برجسته و تاپ رو دارن به دلیل اینکه باید همزمان امتحانات ترمیم یازدهم و دوازدهم رو شرکت کنند و نمیدونن اگر شرکت نکنند چطور محاسبه میشه تبدیل به یه کابوس شده!! به تازگی با تغییر کابینه ریاست جمهوری صحبت های جدی در مورد لغو مصوبات شورای انقلاب فرهنگی که مهم ترین مصوبه این شورا در مورد تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۴ بود شده و خبرهای خوبی برای کنکوری های ۱۴۰۴ در راهه …

البته این تغییرات لغو معدل شامل بچه های سال ۱۴۰۵ هم میشه (البته به شرط تصویب …)

لغو مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

از پاییز 1401 شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد ایجاد تغییرات مهم و اساسی در کنکور سراسری اطلاع رسانی هایی کرد و در آبان ماه تغییرات اصلی را مشخص و تصویب کرد که مهم ترین آن تغییرات آن حذف دروس عمومی از کنکور سراسری، تاثیر قطعی و مستقیم نمرات امتحانات نهایی بر نتیجه کنکور داوطلبان و برگزاری کنکور در دو نوبت بود.
پس از اعلام و تصویب مصوبه های این شورا دانش آموزان و فارغ التحصیلان با تصور اینکه مجلس نمایندگان می توانند در لغو این مصوبه نقشی داشته باشد کارزار لغو مصوبات متعددی را ایجاد کردند اما به نتیجه ای نرسید چون مصوبات به امضلای رئیس جمهور در آمده و مجلس نمایندگان هیچ دخالتی در آن نمی توانند داشته باشند (چه برای تغییر و چه برای لغو).

کنکور 1402 و 1403 با مصوبات جدید برگزار گردید و نارضایتی و سردرگمی داوطلبان در مورد نحوه اعمال تاثیر معدل در صورت عدم شرکت در امتحانات ترمیم و محاسبه نمرات سال های پیشین بیشتر شد اما طبق این مصوبه برای کنکور 1404 نمرات امتحانات نهایی خرداد پایه یازدهم و دوازدهم به میزان 60 درصد تاثیر قطعی خواهد داشت و چالش اصلی برای داوطلبان کنکور 1404 شروع شد!

تغییر رئیس جمهور و لغو مصوبات شورای انقلاب فرهنگی؟

با فوت آیت الله رئیسی، رئیس جمهور سابق که مصوبات شورای انقلاب فرهنگی را تصویب نموده بود و انتخاب شدن دکتر مسعود پزشکان به عنوان رئیس جمهور کشور، امید داوطلبان نسبت به لغو این مصوبه بیشتر شد تا اینکه در تاریخ 1403/04/19 خبر مهمی در این باره منتشر شد، متن این خبر:

مصوبه مجلس (لغو تاثیر قطعی معدل تا کنکور سال ۱۴۰۶) در دستور کار همین هفته مجمع تشخیص مصلحت نظام است و بزودی با تغییر دولت، لغو این مصوبه در برنامه رئیس‌ جمهور منتخب بررسی جدی می شود.

نظرسنجی حذف تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۴

این اقدام مجلس قطعا نظرات مخالف و موافقی را به همراه خواهد داشت. شما جزء کدام دسته هستید و بنظر شما تصمیم درستی است یا خیر؟

آیا با حذف تاثیر معدل در کنکور سراسری و اقدام امروز مجلس موافق هستید؟؟