مصاحبه با سمانه مومنی از رتبه برتر های کنکور آسان است قبولی در رشته پزشکی . راهکارهای موفقیت را از زبان یکی از رتبه برترهای کنکور آسان است بخوانید

از رتبه برتر های پزشکی کنکور آسان است در یک نگاه

سمانه مومنی

شهر : هشتگرد (استان البرز)
رتبه‌ی کنکور ۹۶: ۴۶۰۰ تجربی
رتبه‌ی کنکور ۹۷: ۲۱۰۰ تجربی
رتبه‌ی کنکور ۹۸: ۵۲۹ تجربی
رشته‌ی قبولی: پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی
تحصیلات و شغل پدر : سیکل، بازنشسته
تحصیلات و شغل مادر: کارشناسی تغذیه، خانه‌دار

معرفی خانم مومنی از رتبه برتر های پزشکی کنکور آسان است

سمانه مومنی هستم. امسال از شهر هشتگرد در کنکور تجربی منطقه‌ی ۳، رتبه‌ی ۵۲۹ را به دست آوردم. حالا دانشجوی پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی هستم. در سال‌های گذشته، با رتبه‌های ۴۶۰۰ و ۲۱۰۰ موفق نشدم به هدفم که رشته‌ی پزشکی بود، برسم. تصمیم گرفتم بار سوم هم خودم را آزمایش کنم که این بار با کنکور آسان است موفق شدم.

چه شد که تصمیم گرفتی برای بار سوم این مسیر را طی کنی؟

سال گذشته، انتخاب‌رشته کردم؛ ولی فقط رشته‌هایی را که می‌خواستم، انتخاب کردم و برخلاف اینکه بعضی دوستان و اطرافیان پیشنهاد دادند به سایر رشته‌ها هم فکر کنم، تصمیم نهایی‌ام این بود که فقط پزشکی بخوانم و از پشیمان‌شدن در آینده می‌ترسیدم. وقتی تصمیم گرفتم ‌برای بار سوم کنکور بدهم، شروع‌کردن برایم خیلی سخت بود و باعث شد از آبان‌ماه شروع کنم.

برنامه‌ات برای سال سوم چه بود ؟

باید اهداف کوتاه‌مدت داشته باشیم تا با رسیدن به آن‌ها انگیزه بگیریم. این اهداف کوتاه‌مدت برنامه ریزی مشاورم بود که همینجا از استاد احمدی و مهندس ابوالفضل غلامی تشکر میکنم.

در روش کدام درس مهم‌ترین تصمیم را گرفتی؟

دو سال از درس شیمی ضربه خورده بودم؛ درسی که حتی در المپیاد تا مرحله‌ی استانی پیش رفتم؛ اما چون روش اشتباهی داشتم و سطحی می‌خواندم، به نمره و ترازی که می‌خواستم دست پیدا نمی‌کردم. تصمیم گرفتم از کسی که شیمی را خیلی خوب درس داده کمک بگیرم و تدریس مهندس عارف ربیعیان از انتشارات گیلنا تنها تدریسی است که میتوان سوالات شیمی را با توجه به اینکه آخرین سوال دفترچه است را با تمام خستگی هم با تکنیک حل کرد.

ویژگی منابع مطالعاتی خوب کنکور

گستردگی منابع یکی از مهمترین معضلات داوطلبان کنکور است به نظر من موفقیت یعنی یک مسیر را تا انتها بروی و خود را غرق منابع گسترده و حتی غیر کنکوری نکنید.

چه کسانی در موفقیت شما تاثیر گذار بوده اند:

توکل به خدا و پشتییانی پدر و مادرم و به خصوص خواهر بزرگترم خیلی به من کمک کرد من برادر نداشتم و این فرصتی است که از مشاور خوبم استاد احمدی قدردانی کنم. همچنین تدریس بی نظیر مهندس عارف ربیعیان در درس شیمی برای من پلی بود به سمت موفقیت و البته چند مبحث در ریاضی و فیزیک هم از تدریس های امیر مسعودی هم در برنامه اوج یادگیری دیدم و تهیه کردم.

و سخن آخر از خانم مومنی از رتبه برتر های پزشکی کنکور آسان است

یا به اندازه آرزوهایت تلاش یا به اندازه تلاشت آرزو و من به اندازه آرزوهایم تلاش کردم و هر بار افتادنم منجر به جلو افتادنم شد.

دریافت مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی رایگان از مشاوران کنکور آسان است

برای ارتباط با برترین مشاوران کنکور آسان است و دریافت برنامه ریزی تحصیلی رایگان می توانید با شماره ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ در تماس باشید

یادگیری آسان